مدل ساعت شیک

پیامک روز مرد خنده دار , رنگ روژ لب سال , دانلود اینستاگرام ورژن قدیمی برای اندروید , عکس هاي فريبا کوثري , ساعت شیک زنانه , کد پشواز کاری ب کارم نداری , مدل-لباس-مجلسی- , عکس های کیک روز معلم , سفارش جدیدترین سرویس تخت خواب نوجوان , مانتو و لباس مجلسی


برنامه مناظره,برنامه سیاسی مناظره

مناظره دهقان و سلیمی نمین
سلیمی نمین: روحانی مراقب افراد متملق باشد/دهقان: بحث‌های سلیمی نمین شخصی است

یک کارشناس مسائل سیاسی با انتقاد از اقدام صدا و سیما در پخش تصاویر منزل پدری رئیس‌جمهور، آن را تملق‌گویی دانست و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه نسبت به این سخنان وی واکنش نشان داده و گفت: نمی‌دانم چرا سر از منزل پدری آقای روحانی درآوردیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه برنامه زنده «مناظره»که عصر امروز بصورت زنده با حضور شش نفر از اشخاص سیاسی و حزبی پیرامون «حزب گرایی» برگزار شد، غلامعلی دهقان سخنگوی حزب اعتدال و توسعه و عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی با نظر بینندگان برنامه، برای انجام مناظره دو نفره به دور بعد رفتند.

دهقان در این بخش طی سخنان کوتاهی اظهار داشت: امیدواریم دولت تدبیر و امید بتواند گفتمان اعتدال را در  4 سال و اگر مورد اقبال مردم قرار گرفت، در 8 سال پیاده کند.

در ادامه، مرتضی حیدری مجری برنامه با طرح سؤالی از دهقان و سلیمی نمین پرسید:  دولت یازدهم و وزیر کشور که مسئولیت مستقیم در رابطه با احزاب در کشور دارد، چه کاری باید انجام دهد که 260 حزب نه ولی چند حزب قدرتمند در کشور داشته باشیم؟

غلامعلی دهقان در پاسخ به این سؤال گفت: 35 حزب در دولت سازندگی، 165 حزب در دولت خاتمی و 24 حزب در دولت احمدی‌نژاد، مجموعا 224 حزب تاکنون در کشور از وزارت کشور مجوز دریافت کردند.

وی افزود: تا صحبت می‌شود، می‌گویند ما 224 حزب در کشور داریم اما باید گفت که این احزاب مانند انجمن اسلامی پرستاران، جامعه اصناف پزشکان و ... هستند. باید یک تفکیکی در تعریف احزاب در کشور انجام شود و ما باید قدری روی این موضوع کار کنیم.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طی 35 سال گذشته 3 گفتمان اصلی در کشور شکل گرفته است، تصریح کرد: یکی گفتمان آزادی‌خواه، دومی گفتمانی که دولت عدالت است و آقای احمدی‌نژاد پایه‌ریزی کرد و سومی گفتمان رشد، پیشرفت و توسعه است که جریان میانه کشور یعنی آقایان هاشمی و حسن روحانی آن را دنبال کردند.

در ادامه، عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: آنچه در آستانه شکل‌گیری در دولت‌های مختلف در گذشته با آن مواجه بودیم، جریانات فرصت‌طلب بود. وقتی دولتی شکل می‌گیرد، این جریانات بلافاصله تشکیل می‌شوند تا از این فرصت سوء استفاده کنند، لذا باید از تجربیات گذشته عبرت بگیریم.

وی افزود: ما دیدیم که صدا و سیما پس از موفقیت آقای حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اقدام به نشان دادن منزل پدری رئیس‌جمهور کرد و می‌گویند ببینید چقدر آقای حسن روحانی ساده‌زیست است، به نظرم منزل پدری آقای روحانی ربطی به او ندارد، این تملق‌گویی است. اگر واقعا می‌خواهید ساده‌زیستی روحانی را ببینید، منزل خود رئیس‌‌جمهور را نشان دهید، چرا منزل پدری‌اش را نشان می‌دهید؟

سلیمی نمین خاطر نشان کرد: بنده صرفا از روی دوستی و اینکه این عزیزان سرنوشت دیگران در مورد آنان رقم نخورد، این موضوع را مطرح می‌کنم، آقای احمدی‌نژاد قطعا می‌خواست خدمت کند اما افراد متملقی اطراف او جمع شدند و او را از مسیر خارج کردند، ما باید در مورد آقای روحانی این مراقبت را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه در مجلس، لابی‌های بسیار بدی شکل گرفته است، لابی‌های پنهانی که بر اساس مصالح ملت کار نمی‌کنند، حتی به عنوان گروه‌های فرصت‌طلب و یا به عنوان گروه‌های منفعت‌طلب هم نیستند.

در ادامه، غلامعلی دهقان در واکنش به اظهارات سلیمی نمین گفت: بنده نمی‌دانم چند بار باید یک موضوع را مطرح کنم، به نظرم سؤال شما (مجری) این بود که دولت جدید با مقوله حزب چه کند؟ که ما سر از خانه پدری آقای روحانی در سمنان درآوردیم، ظاهرا آقای سلیمی نمین اظهار لطفشان به این مجموعه زیاد است و به نظر می‌رسد بحث‌های شخصی را مطرح می‌کنند، بنده به احترام صدا و سیما اینجا نشسته‌ام و باکی هم ندارم.

وی با بیان اینکه الان در یک سرفصل جدیدی قرار داریم، گفت: بعد از انقلاب می‌بینیم که 3 سال فضای باز سیاسی خیلی خوبی داشتیم اما گروهکی که عاقبت سر از اشرف در بغداد درمی‌آورد، قدر آن فرصت را ندانست و آمد خودش را با کسانی که آنان این آقایان را از زندان آزاد کرده بودند یعنی توده‌های مردم تعریف کرد. سپس دوم خرداد توسط مردم خلق می‌شود ولی متأسفانه یک ژورنالیست خیلی بد آن فضا را قدر نمی‌‌داند. شاید آقای سلیمی نمین به نحوی می‌خواهد آن موارد را مورد انتقاد قرار دهد.

وی ادامه داد: آقای گنجی به یکباره مانیفست جمهوری خواهی را می‌نویسد و از خاتمی عبور می‌کند و سپس می‌بینیم که نیروهای انقلابی با یکدیگر مشکل پیدا می‌کنند و عصر جدیدی آغاز می‌شود.

دهقان خاطر نشان کرد: الان فرصت بسیار خوبی است و معتقدم در این عصر جدید، احزابی که در فرآیند آقای دکتر روحانی نقش داشتند باید حواسشان جمع باشد، به خاطر قدرت نباید با یکدیگر دچار مشکل شوند و بخواهند با یکدیگر پرخاش کنند، از سوی دیگر آن ژورنالیستی که به نظر می‌رسد امروز می‌تواند قوی‌‌تر شود باید هدایت شود و کاری نکند که گروه‌های اصولگرای کشور تحریک شوند.

دهقان تأکید کرد: مشکل ما همیشه این بوده که اصلاح طلبان افراطی خوراک خوبی برای اصولگرایان افراطی درست کردند و ما هیچ وقت نتوانستیم بر مدار اعتدال احزابمان را مدیریت کنیم.

عباس سلیمی نمین در ادامه این بخش از مناظره اظهار داشت: در ابتدای امر همه می‌گویند ما منتقد خود را دوست داریم اما در وسط کار، وقتی خستگی، آنها را فرسوده می‌کند نقدپذیری‌شان کمتر می‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در بین احزاب، گروه‌های منفعت‌طلب نیز وجود دارد، افزود: در بین این گروه‌ها ممکن است خدمات رفاهی صورت گیرد که این باعث نشاط گروه می‌شود اما کارکرد حزبی ندارد. یعنی اینگونه نیست که منافع ملت را بر منافع خود ترجیح دهد.

وی با اشاره به گروه‌های منفعت‌طلب یا فرصت‌طلب گفت: باید آقای روحانی میانه‌روی را تعریف و مرزبندی‌اش را با فرصت‌طلبان مشخص کند.

غلامعلی دهقان در ادامه تصریح کرد:‌ بنده نیت‌خوانی ندارم. هنوز 2 ماه از عمر ریاست جمهوری آقای روحانی نگذشته است؛ البته من با اصل سخن آقای سلیمی نمین مبنی براینکه باید خاک بر دهان متملقان پاشید، موافقم.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه یادآور شد: آقای سلیمی نمین در واقع کدهایی را ارائه می‌دهد.

سلیمی نمین در پاسخ به دهقان گفت: بنده گفتم آقای روحانی باید به شفاف‌سازی و مرزبندی خود با گروه‌های فرصت‌طلب کمک کند؛ بنده قطعاً کارگزاران را فرصت‌طلب می‌دانم که در دولت هاشمی شاهد این مسئله بودیم.

این منتقد حزب‌گرایی یادآور شد: بنده از آقای روحانی خواهش می‌کنم مرزبندی خود را بین فرصت‌طلبان و منفعت‌طلبان مشخص کند.

غلامعلی دهقان خطاب به سلیمی‌نمین گفت: آیا شما در زمان احمدی‌نژاد هم این سخنان را مطرح کردید که وی پاسخ داد بله، بنده نامه‌هایی به آقای احمدی‌نژاد نوشتم و گفتم چرا از آقای توکلی دور می‌شوید و با آدم‌های صادق مجلس فاصله گرفته‌اید و به وسیله افراد پرمسئله مثل معاون اول وی که آن زمان هنوز معاون اول نبود، به افراد ناسالم مجلس نزدیک شده‌اید که نمونه توزیع 5 میلیون تومان بود.

عباس سلیمی‌نمین یادآور شد: در واقع انحراف در دولت احمدی‌نژاد از آنجا شکل گرفته که وی با افراد صدیق منتقد خود فاصله گرفت و به افراد غیرصدیق نزدیک شد، حال باید گفت بنده درخواست غیرمنطقی از آقای روحانی دارم.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: کارگزاران یک گروه عملگراست که آرمانگرایی کمرنگی دارد؛ بنده مصداق نمی‌گویم که مثلاً وزیر نفت اینگونه است یا نه. بنده می‌گویم آقای حسن روحانی برای اینکه اشتباه دیگران درباره احزاب را تکرار نکند، مرزبندی خود را با این شبه احزاب‌ها مشخص نماید.

وی تأکید کرد: بنده معتقد به حذف نیستیم چرا که اگر شفاف‌سازی صورت گیرد می‌تواند کارکرد مثبت هم داشته باشد.

سلیمی‌نمین تأکید کرد: درخواست بنده از آقای روحانی غرض‌ورزانه نیست بنده می‌گویم آرمانگرایی بسیار مهم است و بدون واقع‌نگری نتیجه نمی‌گیریم.

حاشیه‌ای از دومین مناظره تلویزیونی؛
مناظره‌ای با چهار موافق و ۲ منتقد/ ۲ شرکت کننده از یک حزب اصلاح طلب غیر فعال

مناظره تلویزیونی در خصوص آسیب‌شناسی احزاب که با شش شرکت‌کننده برگزار شد و انتظار می‌رفت توازن موافقین و مخالفین شرکت کننده برقرار باشد، اما چهار نفر موافق و تنها ۲ مخالف برای طرح دیدگاههای خود انتخاب شدند و از طرف دیگر در این مناظره ۲ نفر از اعضای حزب اعتماد ملی که در حال حاضر غیر فعال است، حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس دومین مناظره تلویزیونی ساعت 16.30 امروز با حضور محمد‌نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد، غلامعلی دهقان عضو حزب اعتدال و توسعه، محمد‌رضا خباز نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم و هشتم، عباس سلیمی نمین کارشناس مسائل سیاسی و مهدی فضائلی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل سیاسی برگزار شد.

این مناظره دو ساعت و نیمه با حاشیه‌هایی همراه بود.که اولین حاشیه آن در همان دقایق اولیه در حین معرفی مهمانان مناظره رقم خورد. به این صورت که در هنگام معرفی الیاس حضرتی اشکال فنی در سیما پیش آمد به طوری که مسئولین مجبور شدند تا یکبار دیگر کلیه مهمانان را معرفی کنند.

 *در حالی که در مناظره ها برای دعوت از مهمانان توازن موافقین و مخالفین در نظر گرفته می شود اما در این مناظره حبیبی، حضرتی، خباز و دهقان موافق حزب‌گرایی صحبت کردند و تنها سلیمی نمین و فضایلی بعنوان منتقد دیدگاههای خود را بیان داشتند.

*بخش اول مناظره نیم‌ساعته بود که برای هر شرکت کننده پنج دقیقه وقت در نظر گرفته شد. حبیبی برخلاف دیگران بدون رعایت وقت، حدود 2 دقیقه اضافه صحبت کرد.

*قرار گرفتن پشت تریبون به ترتیب و در نظر گرفتن زمان پنج دقیقه ایی برای بیان نظرات پیرامون اظهارات روسای جمهور فعلی و سابق در خصوص حزب‌گرایی، از ویژگی بخش اول مناظره بود که این ویژگی در ادامه مناظره مشاهده نشد و شاید در حق برخی از شرکت کنندگان از نظر مدت زمان صحبت اجحاف شده بود.

 *در بخش سوم مناظره که به مدت 45 دقیقه وقت در نظر گرفته شده بود شرکت‌کنندگان باید در خصوص راهکارهای تشکیل احزاب واقعی در کشور دیدگاه‌های خود را بیان می‌کردند. در این بخش نیز برخلاف بخش‌های دیگر شرکت‌کنندگان با انتخاب مجری دیدگاه‌های خود را بیان می داشتند و نه تنها مدت‌زمان صحبت برای شرکت‌کنندگان در نظرگرفته نشده بود بلکه ترتیب افراد برای بیان دیدگاه‌ها نیز رعایت نشد.

*در بخش دوم مناظره گریزی هم به مناظره هشت کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری زده شد و بخش هایی از اظهارات محمد‌رضا عارف، غلامعلی حداد عادل، سید‌محمد غرضی و محسن رضایی در خصوص احزاب پخش شد اما خبری از سخنان چهار کاندیدای دیگر یعنی محمدباقر قالیباف، حسن روحانی، سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی نبود.

*در سخنان پخش شده واکنش عارف و حدادعادل به اظهارات یکدیگر جالب بود. بخشی از سخنان حداد عادل مبنی بر اینکه احمدی‌نژاد خود را هیچگاه اصولگرا ندانسته بود، پخش شد اما عارف در پاسخ به حدادعادل به جای آنکه بگوید «در اینکه آقای احمدی نژاد اصولگراست یا نه باید گفت در این هفت سال تمام جریان اصولگرا پشت سر آقای احمدی‌نژاد ایستادند و اخیرا فاصله گرفتند» گفت: .... تمام جریان اصولگرا پشت سر حداد عادل ایستادند و...» اما وی بلافاصله اظهارات خود را اصلاح کرد.

*در این مناظره 16 نفر به عنوان تماشاچی و مهمان حضور داشتند که البته صرفنظر از چگونگی انتخاب این افراد جهت حضور در این مناظره،  در نوع ترکیب مرد و زن بودن تماشاچیان عدالت رعایت نشده بود چرا که 12 نفر مرد و چهار نفر خانم بودند.

*در بخشی از مناظره 2 نفر از تماشاچیان اجازه یافتند تا هرکدام یک سوالی را از یکی از مناظره‌کنندگان طرح کنند.شخصی که خود را رحمانی و از سایت نکات‌پرس معرفی کرد قبل از طرح سوال خود گفت: خوب بود در این برنامه یکی از حامیان محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق حضور می‌یافت تا به اتهامات زیادی که علیه وی مطرح شده پاسخ دهد. در این هنگام مجری برنامه از وی خواست که سوال خود را مطرح کند که وی در خصوص عدم اقبال مردم به حزب موتلفه در طول سالیان گذشته از حبیبی سوال پرسید.

*یکی از تماشاچیان نیز که خود را دانشجوی علوم اجتماعی معرفی کرد از حضرتی پرسید شما در صحبت‌هایتان از شخصی نام بردید و گفتید که ایشان در طول 35 سال انقلاب معتدل بوده است. چطور ایشان در انتخابات سال 88 در مقابل طرح فتنه و تقلب سکوت کرد و موضع نگرفت و در انتخابات امسال که فرد مورد‌نظرش رای آورد ، وی این انتخابات را دمکراتیک خواند.

حضرتی پاسخ به این سوال را با کنایه‌ای به صداوسیما آغازکرد و گفت: ظاهرا مهمانان از جای خاصی انتخاب شده‌اند البته اشکالی ندارد چرا که سلیقه صدا و سیما اینگونه است.

*در این مناظره دو نفر از شورای مرکزی حزب اعتماد ملی حضور داشتند. الیاس حضرتی و محمد‌رضا خباز. گرچه در ابتدای برنامه در معرفی مناظره‌کنندگان هیچ اشاره‌ای به عضویت آنها در حزب اعتماد ملی نشده بود اما هنگامی که از حضرتی در خصوص چگونگی تامین منابع مالی حزب مذکور سوال شد وی در پاسخ، به عضویت خود و خباز در این حزب اشاره و توضیحاتی را پیرامون تامین منابع مالی ارائه کرد.

 

*در ادامه، در حین مناظره 2 نفره سلیمی‌نمین و دهقان، سلیمی‌نمین از اقدام صدا و سیما در پخش تصاویر منزل پدری روحانی و القای اساده‌زیست بودن رئیس جمهور انتقاد کرد و آن را تملق‌گویی دانست و گفت: اگر واقعا می‌خواهید ساده‌زیستی روحانی را ببینید، منزل خود رئیس‌‌جمهور را نشان دهید، چرا منزل پدری‌اش را نشان می‌دهید؟ اما دهقان از این اظهارات وی عصبانی شد وگفت: «بنده نمی‌دانم چند بار باید یک موضوع را مطرح کنم، به نظرم سؤال مجری برنامه این بود که دولت جدید با مقوله حزب چه کند که ما سر از منزل پدری آقای روحانی در سمنان درآوردیم، ظاهراً اظهار لطف آقای سلیمی‌نمین به این مجموعه زیاد است و به نظر می‌رسد بحث‌های شخصی را مطرح می‌کنند، بنده به احترام صدا و سیما اینجا نشسته‌ام و باکی هم ندارم.

 

*مسئولین سیما برای رفع تشنگی شرکت‌کنندگان در مناظره لیوان آبی را در نظر گرفته بودند تا هنگام صحبت جرعه‌ای از آن را بنوشند اما برخی شرکت‌کنندگان حتی قبل از شروع سخنان خود در بخش اول مناظره، بخش زیادی از آب را نوش جان کرده بودند.
فارس

 

نوشته شده در تاريخ توسط aliqoliaqa
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ