مدل ساعت شیک

پیامک روز مرد خنده دار , رنگ روژ لب سال , دانلود اینستاگرام ورژن قدیمی برای اندروید , عکس هاي فريبا کوثري , ساعت شیک زنانه , کد پشواز کاری ب کارم نداری , مدل-لباس-مجلسی- , عکس های کیک روز معلم , سفارش جدیدترین سرویس تخت خواب نوجوان , مانتو و لباس مجلسی

شبكه تلويزيوني الجزيره قطر پنجشنبه شب با دكتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران گفت و گو كرد.

به گزارش ایرنا، احمدي نژاد در ابتدا با بيان تاريخچه كوتاهي از علل قيام امام حسين(ع) گفت: "اين روزها در سالگرد عاشوراي حسيني هستيم امام حسين (ع) كه فرزند دختر رسول خدا هستند، با ايمان و آگاهي محكم خود بر عليه ستم و فساد و تجاوز عليه حقوق بشر و حقوق ملت‌ها و عليه دور كردن انسان از توحيد و بندگي خداوند قيام كرد، در برابر انحراف از خط رسول مكرم اسلام مقاومت كرد و با توهين به انسان‌ها و خدشه وارد كردن به كرامت انسانها مقابله كرد.

وي افزود: امام حسين(ع) در نهضت خود كوشيد از تمامي حقوق بشر و حقوق ملت‌ها و حقيقت دين و توحيد و عدالت حمايت كند و تمامي اين مفاهيم در راس اولويت‌هاي اهداف او بود، به همراه خانواده و عزيزترين نزديكانش و ياران وفادار و فداكار خود حركت كرد و به تنهايي و با ياران كم خود در برابر دشمن خود و ارتش متشكل از مردم نادان منحرف شده از دين و خودخواه و متجاوز مقاومت كرد.

احمدي نژاد گفت: امام حسين كودك ‪ ۶‬ماهه تا پيرمرد بيش از ‪ ۸۰‬ساله را با خود همراه كرد و همه آنان با فداكاري، جانهاي خود را در راه دفاع از اصول الهي و اصول دين محمدي فدا كردند. در حادثه عاشورا غير از يك مرد همه مردها به شهادت رسيدند و كودكان و زنان به اسارت گرفته شدند.

وي افزود: هم حماسه عاشورا و هم ايستادگي اسرا در دوران اسارت، بهترين درس زندگي و عبرت براي تمام بشريت است. حادثه عاشورا در حقيقت يك دانشگاه است براي همه بشريت، دانشگاهي كه در آن عشق و ايمان و ايثار درس داده مي‌شود، دانشگاهي كه مبارزه با باطل، ايستادگي بر حق، دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم، سرلوحه درس‌هاي آن است.

رئيس جمهوري گفت: در اين دانشگاه، درس توحيد و حق و درس عدالت داده مي‌شود، درس آزادگي از علم و معرفت و راستي و صداقت و بندگي خالصانه خدا سخن گفته مي‌شود. اين دانشگاه دانشگاه حسيني است و دانشگاه عشق و محبت و ايثار و آزاد زيستن و وفاداري به حق و حقيقت و انسانيت و همه خوبي‌ها و پاكي‌ها است اينها درس امام حسين (ع) براي همه ملت‌ها و تنها راه نجات ملت‌ها است.

وي افزود: امت اسلامي و همه موحدان و آزادگان، دل داده راه حسين هستند كه همان راه نبي اكرم اسلام محمد مصطفي (ص) است. من شهادت امام حسين (ع) و يارانش را به همه امت اسلام و همه آزادگان جهان و موحدان تسليت مي‌گويم".

مجري الجزيره از احمدي نژاد درباره سخنان اخير بوش كه از ملت ايران خواسته بود، رئيس جمهوري را عوض كنند سووال كرد.

احمدي نژاد خطاب به ملت ايران گفت: "آقاي بوش پيامي كه امروز به ملت ايران و همه ملت‌هاي عالم داد پيامي برخاسته از افكار و اخلاقيات او بود، پيامي كه آقاي بوش مي‌دهد، پيام تفرقه و كينه‌ورزي و رويارويي و پيام تحقير انسان‌ها و تحقير كرامت انسان و پيام دوگانگي و چند گانگي است.

وي افزود: البته پيام و سخنان آقاي بوش بر ملت ايران و ملت‌هاي منطقه تاثيري ندارد. من در سال گذشته در آمريكا بودم و خبرنگاري سوال كرد: "امروز آقاي بوش خطاب به ملت ايران صحبت كرده، نظر شما چيست؟" من پاسخ دادم كه ما از آقاي بوش درخواست مي‌كنيم كه هر روز نيم ساعت براي ملت ما صحبت كند. ملت ما از آنجايي كه سخنان ايشان را شنيده‌اند مخالف ايشان هستند".

در ادامه، مجري سوال كرد: ملت ايران كه شما را انتخاب كردند، امروز از مشكلات زياداقتصادي رنج مي‌برند. در دوره شما ميزان بيكاري افزايش يافته و تورم بيشتر شده و هزينه‌هاي زندگي براي شهروند ايراني گران شده است و شما پيش از سفرتان به حج در تلويزيون ايران گفتيد كه ايران با مشكلات اقتصادي زيادي مواجه است، آيا شما با توجه خود به مسائل خارجي، مسائل داخلي را كمتر مد نظر قرار نداديد؟"
رئيس جمهوري پاسخ داد: "من متوجه نشدم ارتباط پيام آقاي بوش با شرايط داخلي ايران چيست؟"
مجري توضيح داد كه مورد سووالش اوضاع داخلي ايران در حال حاضر است. بوش هم از عامل اقتصادي استفاده كرد و گفت ايران بايد به فقر و مشكلات اقتصادي خود توجه كند".

رئيس جمهوري گفت: "به خاطر اين توجه شما به ملت ايران تشكر مي‌كنم، در انتخابات رياست جمهوري ‪ ۸‬نفر نامزد شدند و من كمترين سخنراني را در زمينه اقتصادي داشتم.

وي افزود: سخنان من بيش از هر چيز ديگري مربوط به عزت و كرامت و پيشرفت عمومي ملت ايران، قدرت ملي ، تحقق عدالت و دفاع از حقوق ملت در صحنه‌هاي جهاني و نيز درباره دفاع از اصول الهي و انساني بود.

احمدي نژاد گفت: ملت مرا انتخاب كردند و من همين موضع را در داخل و خارج ادامه دادم و طبيعتا اگر بحث‌هاي اقتصادي داشته باشيم مي‌توانيم با آمار و ارقام ثابت كنيم كه ملت ايران حركت سازنده‌اي به سوي جلو در اقتصاد داشت و هر روز شاهد آن هستيم كه ملت ايران يك گام بلند در عرصه‌هاي اقتصادي و علمي و فني و پزشكي برمي‌دارد.

وي افزود: گزارش پيشرفت‌هاي ايران هر روز منتشر مي‌شود. در سال گذشته رشد اقتصادي به ميزان ‪ ۷‬درصد بود و ميزان بيكاري هم با سرعت زياد در حال كاهش است.

رئيس جمهوري گفت: همچنين توزيع عادلانه درامد و افزايش سطح درآمد فردي و سرمايه گذاريها در زمينه‌هاي مختلف در صنعت، نفت، كشاورزي و سازندگي نيز در حال افزايش است.

وي خاطرنشان كرد:اما اكنون جاي بحث راجع به اقتصاد ايران نيست، اگر افرادي مثل آقاي بوش تصور مي‌كنند با تكيه بر اين مفاهيم مي‌توانند بر اراده ملت ايران تاثير داشته باشند، در اشتباه هستند همچنانكه در گذشته هم در اشتباه بودند".   در ادامه مجري برنامه پرسيد: "پرونده هسته‌اي ايران در دوران رياست جمهوري شما وقت و كار زيادي از شما را به خود اختصاص داده است، اكنون كمتر از يك ماه براي ايران زمان باقي است تا حقانيت خود را ثابت كند و محمد البرادعي اين امر را به شوراي امنيت ببرد و مساله پايان يابد. شما چگونه به پرسش‌هاي باقي مانده پاسخ مي‌دهيد؟"
رئيس جمهوري گفت: "ما از ابتدا اعلام كرديم ماجرايي كه چند كشور غربي در موضوع هسته‌اي ايران درست كردند، يك مساله سياسي است و اصلا مبناي حقوقي ندارد. ملت ايران هيچ انحرافي در فعاليت‌هاي خود نداشته است و همه فعاليت‌ها بر اساس قانون و طبق مقررات انجام شده و بسيار شفاف است.

وي افزود: از ابتدا همكاري بسيار خوبي با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي داشتيم و آنان هم بر فعاليت‌هاي ما نظارت كامل داشتند اما همان طور كه ملت‌هاي منطقه مي‌دانند دولت آمريكا و بعضي دولت‌هاي اروپايي مايل نيستند شاهد پيشرفت‌هاي ملت‌هاي ما باشند. آنها مي‌كوشند ملت‌هاي ما در حالت عقب ماندگي علمي و صنعتي بمانند و فاصله زيادي بين اين ملت ما با آنان باشد.

آنان مي‌خواهند از نظر نظر علمي و فناوري و تكنولوژي بر ملت‌هاي ما سلطه داشته باشند.

احمدي نژاد گفت: يكي از اين امور، انرژي هسته‌اي است، آنان با نيرنگ زدن به ملت‌ها مي‌گويند انرژي هسته‌اي مساوي با بمب هسته‌اي است و هر كس به دنبال انرژي هسته‌اي باشد، مي‌خواهد بمب بسازد و با اين سخن مكرآميز خود مي‌كوشند جهان را قانع كنند كه هيچكس نمي‌تواند به دنبال انرژي اتمي باشد.

وي افزود: همچنانكه مي‌دانيد انرژي هسته‌اي، يك صنعت مفيد است كه همه ملت‌ها به آن نياز دارند و همه بايد اين انرژي را در اختيار داشته باشند زيرا اين انرژي از جمله انرژيهاي پاك، ارزان و تجديد پذير است.

رئيس جمهوري گفت: غربيها از طريق فشارهاي سياسي و بوق‌هاي تبليغاتي خود مي‌كوشند مانع از دست يابي ملت ما به سوخت هسته‌اي شوند. در يك مقطع زماني مسوولان در كشور ما نوعي نرمش را نشان دادند و از موضع خود قدري كوتاه آمدند تا بذر اعتماد را بكارند و از اين راه كوشيدند غرب را قانع كنند تا حق ايران را به رسميت بشناسد ولي بعد از مدتي، ملت ما دريافت كه غربي ها نمي خواهند ما انرژي هسته‌اي داشته باشيم و سوخت هست‌اي توليد كنيم.

وي افزود: به شكل صريح به ما گفته شد كه مخالف وجود اين انرژي در ايران هستند ولي ملت ايران متحد و در كنار رهبري خود در ميدان ايستاد و از تهديدهاي آنان هراس به دل راه نداد و به تمامي تبليغات آنان پاسخ داد و امروز همه آنان ايران را به عنوان يك كشور هسته‌اي شناخته‌اند و به همكاري با ما آژانس اعتراف دارند و ما هم به اين همكاري ادامه خواهيم داد احمدي نژاد گفت: گزارش نهايي آژانس منتشر مي‌شود و همه خواهند ديد كه نه در گذشته و نه در حال حاضر فعاليت‌هاي ايران هيچ گونه انحرافي نداشته است.

وي افزود: ما فكر مي‌كنيم موضوع هسته‌اي ما به پايان راه خود رسيده است و بعضي سخناني كه از سوي عده‌اي از مقام‌هاي دولتي در غرب بيان مي‌شود از نظر ما فاقد ارزش حقوقي است و از نظر سياسي هم اهميت چنداني ندارد. جهان به اين گونه سخنان غير قانوني و غير منطقي اين افراد عادت كرده و ملت ها هم هيچ اهميت و ارزشي براي آن قائل نيستند:".

مجري برنامه در ادامه گفت: "از شما خواسته شده برنامه‌هاي هسته‌اي قبل از سال ‪ ۲۰۰۳‬را فاش كنيد و دامنه همكاريها را گسترش دهيد، آيا چنين خواهيد كرد؟"  
احمدي نژاد گفت: "همكاري با چه كسي؟"
مجري پرسيد: "گزارش اخير سازمانهاي اطلاعاتي آمريكا اعلام كرد ايران در سال ‪ ۲۰۰۳‬برنامه هسته‌اي خود را متوقف كرده است و آژانس هم از شما خواست مسائل قبل از سال ‪ ۲۰۰۳‬را فاش كنيد".

رئيس جمهوري افزود: "مساله اين گونه نيست. همكاري گذشته ما با آژانس بسيار گسترده بوده و امروز هم گسترده است و در دو گزارش اخير آژانس هم مشاهده كرديد كه گفت تمامي سوال‌ها و ابهامات مطرح شده از سوي سازمان‌هاي اطلاعات آمريكا را منتفي اعلام كرد و مابقي را هم انشاالله منتفي اعلام خواهد كرد.

وي گفت: برنامه‌هاي خود را بر اساس گزارش نهادهاي اطلاعاتي آمريكا تنظيم نمي‌كنيم بلكه اين برنامه‌ها بر اساس قوانين و مقررات رسمي كه بر دنيا حاكم است و بر اساس حقوق قطعي ملت تنظيم مي‌شود.

احمدي نژاد گفت: امروز جمعي از دولتمردان آمريكا كه خيال مي‌كنند مي‌توانند با فرياد و تهديدهاي خود دنيا را مطيع خود كنند، سخناني در باره مسائل هسته‌اي ايران بيان مي‌كنند و بقيه متوجه شده‌اند كه فعاليت‌هاي ما صلح آميز است و از نظر ما آن بخش از گزارش نهادهاي اطلاعاتي آمريكا كه براي نوعي توجيه و سرپوش نهادن بر اتهام‌هاي دولت بوش ذكر شده از نظر ما ارزشي ندارد".

مجري برنامه گفت: "ولي كشورهاي عضو گروه ‪ ۵+۱‬روز سه‌شنبه آينده در برلين مساله اعمال مجازات‌هاي جديد عليه ايران را بررسي مي‌كنند، آيا از موافقت نكردن شوراي امنيت با بازگشت پرونده هسته‌اي ايران به آژانس نگراني داريد؟"
احمدي نژاد پاسخ داد: "ما از ابتدا گفتيم كل ماجرا ساختگي است. شوراي امنيت تاكنون دو قطعنامه در اين‌باره صادر كرده كه مبناي اين قطعنامه‌ها گزارشهاي غير واقعي و اطلاعات غلط بوده البته اين در صورتي است كه خوشبينانه به مساله نگاه كنيم. امروز زمان آن رسيده كه شوراي امنيت تصميم‌هاي اشتباه خود را تصحيح بكند و به عدالت و قانون تن بدهد اين به نفع خود آنها هم هست.   وي تاكيد كرد: ملت ما دست از دفاع از حقوق خويش برنمي دارد چون اراده محكمي در اين‌باره دارد.   رئيس جمهوري در ادامه گفت: ما نگراني از اقدامات قدرت‌هاي زورگو در جهان نداريم ما از ‪ ۲۸‬سال پيش عادت كرديم تمامي اين حملات را تحمل كنيم و روي پاي خود ايستادگي كرده، از حقوق ملت دفاع كنيم. دولت آمريكا هم ‪۲۸‬ سال است كه دست به توطئه عليه ملت ما زده است اما ملت ما ملتي قدرتمند و پيشرفته است و دولت آمريكا دولتي ضعيف و داراي تشتت است.

وي خطاب به آمريكائيها نصيحت كرد كه به اين روند ادامه ندهند زيرا اين كار به ضرر انان است و من بعيد مي‌دانم كه بتوانند به توافقي در اين زمينه برسند.

مجري الجزيره با اشاره به سخنان قبلي آقاي احمدي نژاد دال بر سياسي بودن مساله انرژي هسته‌اي گفت: "اگر اين مساله سياسي است، آيا با يك معامله سياسي بين ايران و آمريكا پايان مي‌پذيرد كه برگ چانه‌زني در اين معامله عراق يا افغانستان باشد؟"
رئيس جمهوري پاسخ داد: "ما فكر مي‌كنيم در مساله حقوق يك ملت معامله و بازي سياسي معنا ندارد. موضوع هسته‌اي از نظر ما پايان يافته است زيرا همه متوجه شده‌اند در اشتباه بودند. امروز مشكل متعلق به ملت ما نيست بلكه مشكل كساني است كه عمدا يا سهوا اطلاعات جعلي را مورد تكيه قرار دادند و حيثيت جوامع بين‌المللي را در معرض خطر قرار دادند تا مطامع سياسي خود را پيش ببرند اما در مقابل ديوار بلند ملت ايران متوقف شدند و تيرهاي آنان به سنگ خورد و دنيا حقانيت ملت ايران را به رسميت شناخت.   وي افزود: آنان اگر مشكلي دارند با دو قطعنامه غير منطقي و غيرحقوقي مشكل دارند لذا مي‌كوشند چهره خود را در سطح جهان بهبود بخشند. شوراي امنيت كه بالاترين مرجع امنيتي جهان است و تصميماتش بايد بسيار دقيق و قانونمند و عادلانه باشد، جهان دريافته است كه اين شورا بر اساس گزارشهاي اشتباه و اهداف سياسي معين تصميمات غيرقانوني اتخاذ كرده است.  
احمدي نژاد گفت: اين مساله موجب تخريب وجهه و مشروعيت شوراي امنيت مي‌شود و تمامي قطعنامه‌هاي سازمان ملل متحد را در خطر قرار مي‌دهد بنابراين آنان براي دفاع از وجهه خود و وجهه شوراي امنيت تلاش مي‌كنند و بايد يك شكلي مساله دو قطعنامه قبلي را حل كنند. شايد بهترين راه همين باشد كه اجازه بدهند آژانس گزارش‌هاي خود را ارائه دهد و از شوراي امنيت بخواهد اين پرونده را از دستور كار خود خارج كند".

در بخش ديگري از اين مصاحبه از رئيس جمهور پرسيده شد: "آيا معني سخن شما درباره پايان يافته بودن پرونده هسته‌اي ايران اين است كه مساله ضربه نظامي عليه ايران كاملا منتفي شده وخطر جنگ از شما دور شده است؟" احمدي نژاد پاسخ داد: "ملت ما ملتي است كه آزمايش خود را بخوبي پس داده است، ما ‪ ۲۸‬سال است كه مقاومت مي‌كنيم، ‪ ۸‬سال جنگ تحميلي با هدايت و حمايت آمريكا عليه ما انجام شد و ‪ ۲۸‬سال است كه تحت تحريم‌هاي اقتصادي هستيم.

وي افزود: باوجود جنگ نظامي و با وجود تحريم‌هاي اقتصادي، ايران اكنون كشوري قدرتمند و پيشرفته است و ملت ما همواره آماده دفاع از حقوق خود است و هر متجاوزي به ايران پشيمان خواهد شد اما از سخنان اخير آنان هيچ واهمه‌اي نداريم و آن را جدي نمي‌گيرم و اينگونه سخنان بيشتر كاربرد داخلي براي آمريكايي‌ها دارد. آنان در انتخابات خود به اين امور نياز دارند تا خسارت‌ها و شكست‌هاي خود را جبران كنند ولي در منطقه ما اين سخنان جز افزايش نفرت ملت‌ها از دولت مردان آمريكا نتيجه ديگري نخواهد داشت".

مجري برنامه سووال كرد: "تحول اخير اين بود كه نخست وزير اسرائيل با آزمايش موشك اريحا ‪ ۳‬كه موشك زمين به زمين با برد بش از ‪ ۴۵۰۰‬كيلومتر است و مي‌تواند كلاهك‌هاي غير متعارف را با خود حمل كند آيا پيام مستقيمي به ايران نداد؟"
احمدي نژاد اظهار داشت: "رژيم صهيونيستي كه از همه امكانات دولت آمريكا و برخي كشورهاي غربي هميشه استفاده كرده آيا سلاح كمي داشته كه اكنون سلاح جديدي را به صحنه بياورد؟ اينگونه سخنان اوضاع رژيم صهيونيستي را بهبود نمي‌بخشد و اين رژيم را از سقوط حتمي نجات نمي‌دهد. اين رژيم جعلي، فلسفه وجودي خود را از دست داده است، اينان چه كساني هستند و از كجا آمده‌اند؟ به چه دليل سرزمين فلسطين را اشغال كرده‌اند؟اينها همه سووالهايي است كه پاسخي براي آنها ندارند. هيچ كدام از ملت‌هاي منطقه اين رژيم را نمي‌خواهند و آن را اشغالگر و متجاوز و جنايتكار مي‌دانند.

وي تاكيد كرد: رژيم صهيونيستي با تهديد مشروعيت پيدا نمي‌كند همچنان كه اگر يك گروه را همه ملت‌ها به عنوان گروه جنايتكار بشناسند اگر او با چنگ و دندان نشان دادن و با نشان دادن سلاح و تهديد بخواهد چهره خود را تغيير دهد اين امر ممكن نيست. اينها يك گروه تبهكار ضد بشر هستند كه از همه تجهيزات نظامي برخوردار هستند ولي با توجه به اينكه فلسفه وجودي اين رژيم از بين رفته، پس رژيم مذكور بسرعت به سوي اضمحلال پيش مي‌رود و با بيان اين سخنان نجات پيدا نمي‌كند.

رئيس جمهوري گفت: اين رژيم هيچ موقعيتي در معادلات قدرت در منطقه ندارد و جرات تعدي به خاك ايران را ندارد زيرا مي‌داند هر تجاوزي به خاك ايران با پاسخ سنگين مواجه خواهد شد. ممكن است سووال شود پس چرا ايران را تهديد مي كنند؟
وي ادامه داد: معتقدم اين سخنان داراي مصرف داخلي است وآنان مي‌خواهند روحيه دوستان خود را تقويت كنند تا بيشتر به اين رژيم كمك كنند و صهيونيست‌ها بتوانند دست خود را بيشتر به خون فلسطيني‌ها آلوده كنند اما به فضل خداوند نمي‌توانند چنين كاري انجام دهند".   مجري پرسيد: "اگر فرض كنيم كه اين تهديد واقعا وجود داشته باشد شما در قبال آن چه خواهيد كرد؟"
احمدي نژاد گفت: "پاسخ ايران آنان را پشيمان مي‌كند و آنان اين امر را مي دانند".   مجري برنامه با اشاره به سفر منطقه‌اي بوش گفت: "برخي روزنامه‌هاي ايراني نوشتند بوش دستور آغاز حمله عليه كساني را صادر كرد كه آنان را "جنبش‌هاي تروريستي" خواند و اشاره او به جنبش مقاومت بود. نظر شما در باره سفر بوش چيست؟"
رئيس جمهوري گفت: "اين سفر كاربرد عمده‌اي در داخل جامعه آمريكا داشت زيرا اين جامعه خود را براي انتخابات رياست جمهوري آماده مي‌كند و كاربرد دوم اين سفر هم در منطقه بود. كاربرد منطقه‌اي آن حد اكثر تشديد جنايت رژيم صهيونيستي است".  

احمدي نژاد در ادامه درباره تاثير سفر جرج بوش به منطقه گفت: بالاترين اثر اين سفر در منطقه‌اين است كه رژيم اشغالگر صهيونيستي را تشويق مي‌كند به جنايت بيشتر عليه ملت فلسطين بپردازد.آنهامي‌خواستند بين ملت‌هاي منطقه تفرقه بيندازند و اين سفر تاثيري نداشت. مي‌خواستند ملت‌هاي منطقه را به جان هم بيندازند باز هم اثري نداشت. مي‌خواستند قدرت‌نمايي كنند و بر شكست‌هاي خود در عراق، فلسطين و لبنان و افغانستان سرپوش قرار دهند كه باز هم تاثيري نداشت.

وي افزود: تنها جايي كه توانستند قدرت خود را نشان دهند، تشويق جنايتكاران صهيونيست به كشتار ملت فلسطين بود كه تصور مي‌كنم اين امر هم تاثير معكوس خواهد داشت.

رئيس جمهوري گفت: در داخل كشور آمريكا هم به نظر من بوش دستاوردي نداشت، چون اگر مي‌خواست بر انتخابات رياست جمهوري كشورش تاثير داشته باشد بايد رفتار خود را تغيير مي‌داد و ادبيات ديگري را به كار مي‌برد.

وي افزود: تعجب مي‌كنم چرا آقاي بوش و دوستانش متوجه نيستند كه ملت آمريكا امروز خواهان تغيير ريشه‌اي و انتقال از ادبيات جنگ طلبي و تحقير ملت‌ها است.

احمدي نژاد خاطرنشان كرد: به نامزدهاي انتخابات آمريكا توجه كنيد، نامزدهايي كه سخنان صلح آميز بيان مي‌كنند راي بيشتري دارند و آنها كه از جنگ سخن مي‌گويند راي پايين‌تري دريافت مي‌كنند.

وي افزود: اگر بوش مي‌خواست در داخل آمريكا موقعيت خود را بهبود ببخشد بايد اقدامات بهتري انجام دهد. ما از ابتدا هم براي سفر وي هيچ حسابي باز نكرديم و آن را سفري شكست خورده و بي‌فايده تلقي كرديم اكنون هم اين موضع را تكرار مي‌كنيم".

احمدي نژاد خطاب به ملت‌هاي منطقه گفت: "البته ملت‌هاي منطقه همه واقعيت‌ها را مي‌دانند و اين بوش است كه احتمالا به آنها توجهي ندارد. ملت- هاي منطقه مي‌گويند آقاي بوش چه نقشي در منطقه دارد كه از دههاهزار كيلومتر فاصله آمده و از امور منطقه و دين ملت‌ها و منافع آنان سخن مي‌گويد؟
وي يادآورشد: بوش چه سنخيتي با ملت‌هاي منطقه دارد؟ آيا با مسلمانان سنخيت دارد يا با اعراب يا ايراني‌ها كه با اين لحن سخن مي‌گويد؟ آيا با ما منافع مشترك دارد يا دين مشترك يا هدف مترك، هيچيك از اين امور وجود ندارد".

از احمدي نژاد پرسيده شد: "شما چه چيزي به كشورهاي منطقه داديد تا آنان را مطمئن كنيد؟ شما به دوحه رفتيد تا در اجلاس سران خليج(فارس) شركت كنيد.

همه منتظر بودند اطمينان‌هايي بدهيد و به آنان بگوييد كه خطري براي آنان نيستيد و سلاح ايران عليه شما در منطقه نيست و بلكه اين سلاح به نفع شما است و ما اهداف توسعه‌طلبانه نسبت به خاك شما نداريم. نبايد فقط طرح‌هاي ارسال آب يا گاز به آنان پينشهاد مي‌داديد".

رئيس‌جمهوري اين گونه پاسخ داد: "هنر ملت‌هاي منطقه اين است كه در ميدان و چارچوبي كه دشمنان طراحي كرده‌اند وارد نشوند. مشكلي بين ملت‌هاي منطقه نيست اگر مشكلي هست ناشي از دخالت بيگانگان است وگرنه ما هزاران سال در كمال دوستي و برادري با هم زندگي كرديم. دين و كتاب و پيامبر و خدا و قبله ما يكي است و دليلي وجود ندارد از وجود تشنج سخن بگوييم.

وي افزود: مي‌بينيد كه دولت‌ها و ملت‌هاي منطقه با سرعت زياد به سوي نزديكي و همبستگي گام برمي‌دارند و سفرها و توافق‌ها و مذاكرات حاكي از وجود فضاي گفتگو است. پيشنهادهاي من براي برادران من سازنده بود و پاسخ هاي آنان در شوراي همكاري هم سازنده بود، چه چيزي بيش از اين را مي‌خواهيد".

در بخش ديگري از اين مصاحبه، مجري با اشاره به موضوع عراق گفت: "عراق صحنه كشمكش آمريكا و ايران در منطقه است و آمريكا دريافته كه تحقق ثبات در عراق ممكن نيست مگر پس از مذاكره با ايراني ها. آنچه براي شما مهم است اعلام برنامه زماني براي عقب نشيني نيروهاي آمريكايي است تا در مقابل آن، آرامش امنيتي از سوي شما برقرار شود. آيا مذاكرات در همين زمينه انجام مي‌شود و مذاكرات شما و آمريكا به كجا رسيده است؟"
رئيس جمهوري گفت: "ملت‌هاي ايران و عراق داراي دوستي فرهنگي هستند و ازدواج‌هاي زيادي بين صدها ايراني و عراقي صورت گرفته است. بسياري از مردم دو كشور در كشور ديگر متولد شده‌اند و دو ملت همواره در حالت دوستي و صلح زندگي كرده‌اند و جنگي كه تحميل شد با تحريك و حمايت آمريكا انجام شد وگرنه ملت‌هاي ما دوست هستند و امنيت عراق امنيت كل منطقه است و ثبات در عراق به نفع تمامي ملت‌ها و كشورهاي منطقه است.

وي تاكيد كرد: ما خواهان عراق مستقل مقتدر و پيشرفته هستيم و ناامني در عراق بيش از هر مكان ديگري بر ايران تاثير دارد لذا خواستار تحقق امنيت در عراق هستيم و از همه مي‌خواهيم دولت و ملت عراق را ياري كنند لذا به دعوت دولت عراق و با درخواست آمريكا چند دور گفتگو داشتيم كه هدف از اين مذاكرات، دفاع از حقوق ملت عراق و امنيت و ثبات در اين كشور و حمايت از دولت نشات گرفته از صداي ملت بود.

رئيس جمهوري گفت: براي دور چهارم مذاكرات هم برنامه‌ريزي مي‌كنيم و به محض اينكه شرايط مناسب باشد اين دور مذاكره هم انجام مي‌شود زيرا آمريكايي‌ها درخواست خود را مطرح كرده و دولت عراق هم درخواست كرده و احتمالا در آينده نزديك اين كار انجام مي‌شود".

از رئيس جمهوري پرسيده شد: "آيا بهبود وضع امنيتي در عراق ناشي از عملكرد شما است يا آمريكايي ها؟"
احمدي نژاد پاسخ داد: "به لطف ملت عراق است زيرا ملتي متمدن و با فرهنگ است. اكنون دولت، قانون اساسي، مجلس در عراق وجود دارد و همه در ميدان ايستادگي مي‌كنند و ما هم به ملت عراق كمك مي‌كنيم . ما معتقديم حالت نا امني نتيجه اشغال است و ريشه‌هاي اين وضعيت هم در اشغال عراق است".   رئيس جمهور درباره بحران كنوني لبنان و خطر انتقال پرونده اين بحران به شوراي امنيت و در پاسخ به اين پرسش كه: "چرا ايران از روابط خود با حزب الله براي پيشبرد تلاش‌ها جهت حل بحران استفاده نمي‌كند؟" چنين گفت: "گرچه لبنان يك كشور كوچك است اما داراي يك ملت عظيم است. مقاومت اين ملت در برابر حمله وحشيانه صهيونيست‌ها افتخاري براي كل امت اسلامي بود. مشكلات لبنان ناشي از دخالت قدرت‌هاي بزرگ و اجانب است. اگر اين دخالت انجام نشود ملت لبنان قادر است كه مسائل خود را بخوبي حل كند.  

احمدي نژاد درباره راه‌حل مسائل لبنان گفت: هرچه كه ملت لبنان تصميم بگيرد حمايت خواهيم كرد. بهترين راه، گفتگوي بين گروه‌هاي مختلف لبناني است و همه بايد كمك كنند تا اين مذاكرات به شكل دوستانه برگزار شود و ملت لبنان تصميم‌گيري كند و همه از آن دفاع كنند. دخالت بيگانگان در اين مساله با هدف تحقق منافع خود، هيچ سودي براي لبنان ندارد و شوراي امنيت نمي‌تواند دخالت كند".

وي سپس به اين سوال كه "شما و سوريه به مانع تراشي در راه حل اين بحران متهم شده‌ايد" پاسخ داد و گفت: "بله آمريكا كه ‪ ۱۶۰‬هزار نظامي را به عراق آورده و هر روز در حال كشتار مردم عراق است ما را متهم مي‌كند. اين اتهام- ها ارزشي ندارد، آنچه مهم است حقوق ملت لبنان و حمايت از تصميمات اين ملت است وگرنه بيانات تبليغاتي و ادعاهاي بوق‌هاي تبليغاتي بيگانگان براي ما اهميت ندارد".

مجري برنامه از رئيس جمهور پرسيد: "آيا تصميم داريد براي انتخابات آينده رياست جمهوري نامزد شويد؟"
وي پاسخ داد: "هنوز يك سال و نيم به انتخابات باقي مانده است، ما براي ثانيه‌ها برنامه‌ريزي مي‌كنيم و از دوره‌اي كه‌مردم در اختيارمان قرار داده‌اند استفاده مي‌كنيم تا بهترين خدمات را ارائه دهيم. هنوز زود است درباره چنين مسائلي صحبت كنيم".   در ادامه مجري با اشاره به نزديك شدن زمان برگزاري انتخابات مجلس گفت: "رقباي سياسي شمااز گروه اصلاح‌طلبان و حتي بعضي از محافظه‌كاران انتقادهايي از شما دارند، از تندروي در سياست خارجي تا مشكلات اقتصادي داخلي. چه پيش بيني از اين انتخابات داريد؟"
احمدي نژاد در پاسخ اظهار داشت: "كشور ما يك كشور آزاد است و ملت ما بر اين كشور حكومت مي‌كند، ملتي فهيم و روشنفكر كه منافع خود را بخوبي مي‌شناسد. طبيعي است كه در يك كشور آزاد، سليقه‌هاي گوناگون فرصت بيان نظرات خود را دارند و اين مساله امري مهم و ضروري براي ملت و كشور ما است.

وي افزود: تصميمي كه ملت ما اتخاذ كند به نفع او است و همه از اين تصميم ملت حمايت مي‌كنند. گروه‌ها و جناح‌ها در فعاليت‌ها و تبليغ براي برنامه‌هاي خود آزاد هستند و تصميم گيرنده نهايي ملت ايران خواهد بود و تصميم اين ملت در سمت و سوي صحيح و تحقق عزت اين ملت و پيشرفت او است".

مجري برنامه با اشاره به راي طبقات محروم جامعه به آقاي احمدي نژاد گفت: "در قاموس ويكي پيديا كه شامل اطلاعاتي درباره شخصيت‌هاي جهاني است درباره شما نوشته شده كه هنوز هم به لباس ساده خود مقيد هستيد. چه چيزي شما را بر آن داشت تا به اين وضع ادامه دهيد؟"
رئيس جمهوري گفت: "من عضوي از خانواده بزرگ ايران هستم، ملت ايران مرا به عنوان خادم خود انتخاب كرد و فرهنگ اين ملت و فرهنگ اسلامي و انتظار ملت به ما مي‌گويد كه زندگي مشابه ساده‌ترين افراد ملت داشته باشيم. اين مسووليت‌ها و پست‌ها براي كسي شخصيت و برتري نمي‌آورد بلكه فرصتي است براي ارائه خدمت به ملت.        
نوشته شده در تاريخ توسط aliqoliaqa
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ