مدل ساعت شیک

پیامک روز مرد خنده دار , رنگ روژ لب سال , دانلود اینستاگرام ورژن قدیمی برای اندروید , عکس هاي فريبا کوثري , ساعت شیک زنانه , کد پشواز کاری ب کارم نداری , مدل-لباس-مجلسی- , عکس های کیک روز معلم , سفارش جدیدترین سرویس تخت خواب نوجوان , مانتو و لباس مجلسی

جنبش سبز علوي در برابر جنبش سبز، انجمن صنفي روزنامه نگاران در برابر انجمن صنفي مطبوعات، مثلث و تهران امروز و پنجره در مقابل شرق، هم ميهن و شهروند. اينها نمونه هايي از فعاليت هايي است که جريان اصولگرا براي خنثي کردن تدابير رقيبانش به اجرا درآورده است و هر روز که مي گذرد نمونه يي تازه از اين شبيه سازي به منصه ظهور مي رسد.

اشتراک در حد نماد

جنبش سبز علوي درست در آستانه سالروز سيزدهم آبان اعلام موجوديت کرد. هنوز معلوم نيست طراحان اين ايده چه کساني بوده اند ولي حمايت سردار نقدي فرمانده بسيج کل کشور از اين جنبش نشان مي دهد بسيجيان سهم عمده يي در شکل گيري آن دارند. در بيانيه اعلام موجوديت جنبش سبز علوي به طور تلويحي آمده اين تشکل واکنشي به جنبش سبز معترض به نتيجه انتخابات است. هدف سبز علوي در يک کلام آن است که تجمعات را خنثي کند. از آنجا که هواداران موسوي از مدتي پيش حضور در مراسم مذهبي و ملي مانند سيزده آبان، تاسوعا و عاشورا و بيست و دوم بهمن را هدف راهبردي خود براي نشان دادن اعتراض به وضع موجود اعلام کرده اند، جنبش سبز علوي نيز اعلام کرده قصد دارد با نمادهاي سبز به اين مراسم بيايد و از وضع موجود دفاع کند.

با اين حال سبزهاي علوي مي گويند از رنگ سبز استفاده انحصاري کرده اند و به ارزش هاي مذهبي نهفته در آن بي توجهند. آنها با همين استدلال آمده اند تا رنگ سبز را از انحصار هواداران موسوي خارج کنند. هدف ديگر آنها شايد اين باشد که هواداران جنبش سبز را دچار سردرگمي کنند و از طريق نمادهاي آنها بخشي از بدنه جنبش را به سمت خود بکشند. درباره اينکه چنين هدفي چقدر قرين موفقيت باشد ترديدهاي فراواني وجود دارد. جنبش سبز علوي اختلاف هاي سياسي جدي با هواداران جنبش سبز دارد و دليلي ندارد که هواداران جنبش سبز پسوند علوي را براي خود مناسب ببينند. آنها فقط در يک چيز مشترکند؛ نماد سبز و اين وجه اشتراک قابل توجهي نيست.

سبزهاي علوي براي به کرسي نشاندن حرف خود نخستين بار در مراسم روز سيزدهم آبان حضور پيدا کردند. آنها پرچم هاي سبز به دست داشتند ولي تعدادشان چيزي بيش از هزار نفر نبود. هواداران اين جريان همچنين براي خنثي کردن شعارنويسي هاي طرفداران موسوي دست به عمل مشابهي زده اند و روي ديوار مکان هاي عمومي عباراتي مانند «مرگ بر منافق»، «مرگ بر امريکا» و «مرگ بر اسرائيل» را حک کرده بودند. اعلام موجوديت اين تشکل اما با واکنش مثبت هواداران موسوي مواجه شده است. هواداران موسوي معتقدند حضور جنبش سبز علوي در تجمعات چتر امنيتي را بر سر هواداران جنبش سبز نيز ايجاد خواهد کرد.

آرايش صحنه تغيير مي کند

اگر برنامه هاي خبري صدا و سيما را مرتب دنبال کنيد متوجه تغييري که به تازگي در بخش خبري ساعت 21 سيما پديد آمده، خواهيد شد. دکور استوديوي خبر 21 کاملاً تغيير کرده است. فضاي خشک و کلاسيک صحنه و ادبيات رسمي مجريان عوض شده و حال و هوايي تازه پيدا کرده است. تغييرات دکور و نحوه گويش مجريان سيما تلاشي است از سوي مسوولان رسانه ملي تا تاثيرات شبکه هاي خبري فارسي زبان خارج از کشور را خنثي کنند. دکور استوديوي خبر 21 اکنون با شيشه هاي بزرگ تزيين شده و از پشت شيشه ها فواره يي نمايان است که با رقص نور جلوه هنري جذابي به صحنه خبر مي دهد. حتي حرکت دوربين ها و زاويه هايي که از مجريان و کارشناسان برنامه نشان مي دهد کاملاً با گذشته متفاوت شده است. برداشت آزاد مسوولان رسانه ملي از شبکه هاي فارسي خارج از کشور براي اولين بار نيست که اتفاق مي افتد. برنامه پربيننده نود که سال هاست از شبکه سوم سيما پخش مي شود برداشتي آزاد از برنامه يي با همين سبک و سياق در شبکه «زددي اف» آلمان است. با اين حال تغييرات ايجادشده در برنامه خبر 21 سيما بيشتر واکنشي به تاثيرات شبکه هاي خبري خارج کشور طي ماه هاي اخير است. مسوولان رسانه ملي اميدوارند با اين تغييرات شکلي نظر مخاطبان سختگير خود را جلب کنند. مدتي پس از انتخابات رياست جمهوري برخي از گزارش هاي رسمي و غيررسمي حاکي از افت مخاطبان تلويزيون بود. اين خبر گرچه از سوي مسوولان اين رسانه تاييد نشد اما گزارش هاي متعدد درباره شدت يافتن پارازيت هاي ماهواره يي طي هفته هاي اخير نشان مي دهد نگراني هاي جدي درباره کاهش مخاطبان تلويزيون ايران وجود دارد.

از اين انجمن تا آن انجمن

انجمن صنفي مطبوعات و خبرگزاري ها نام آشنايي براي اهالي قلم است. اين انجمن به همت گروهي از روزنامه نگاران صاحب نام در سال هاي آغازين دولت اصلاحات پا گرفت و آنقدر رونق يافت که توانست در نزديک به يک دهه حدود چهار هزار عضو ثبت نام کند. انجمن صنفي مطبوعات خدماتي مانند ارائه تسهيلات به روزنامه نگاران، حمايت از آنها مقابل تضييقات حرفه يي و بيمه تامين اجتماعي ارائه مي کرد. با آغاز به کار دولت احمدي نژاد وضعيت براي ادامه حيات انجمن صنفي به خطر افتاد. وزارت کار به استناد برخي از موارد حقوقي تلاش کرد مانع ادامه کار انجمن صنفي شود.

متوليان اين انجمن با دعوت از اعضا براي تشکيل مجمع عمومي فوق العاده موانع حقوقي مطرح شده از سوي وزارت کار را مرتفع کردند اما در نهايت تابستان امسال زماني که اين انجمن قصد داشت مجمع عمومي خود را برگزار کند ماموران دادستاني شبانه درهاي انجمن را پلمب کردند. اين اتفاق در نوع خود و با توجه به شرايط موجود کشور چندان غيرمنتظره نبود اما ماجراي پيش آمده براي انجمن صنفي از اين جهت جالب توجه است که مدت زماني کوتاه قبل از پلمب انجمن صنفي، جريان اصولگرا تشکلي به نام «انجمن صنفي روزنامه نگاران و خبرنگاران» را به ثبت رساندند تا در آينده بتواند جايگزين انجمن صنفي باشد. انجمن جديد از حمايت هاي دولتي بهره مند شد و متوليان آن مناسبات نزديکي با دولت دارند. هنوز درباره فعاليت هايي که انجمن جديد مي تواند انجام دهد اخبار دقيقي منتشر نشده است ولي به طور حتم اين انجمن در هيات مديره خود ميلي به استفاده از روزنامه نگاران سرشناس اصلاح طلب نخواهد داشت. در سوي ديگر نيز به نظر مي رسد روزنامه نگاران عضو انجمن صنفي پلمب شده ميلي به ثبت نام در انجمن جديد ندارند. ماجراي تاسيس يک انجمن موازي براي روزنامه نگاران از اين جهت نيز جالب توجه است که پيش از اين هم انجمني تحت عنوان«انجمن روزنامه نگاران مسلمان» توسط گروهي از اصولگرايان ايجاد شده بود که در رقابت با انجمن صنفي مطبوعات نتوانست موفق باشد. حالا در غياب انجمن صنفي بار ديگر اصولگرايان مي خواهند بخت خود را آزمايش کنند تا بلکه توجهي از سوي جماعت روزنامه نگار به سوي آنها جلب شود.

فوت کوزه گري

بسياري از روزنامه خوان هاي ايراني با نام هايي چون «شرق»، «هم ميهن» و «شهروند امروز» آشنايي دارند. هيچ کدام از اين نشريات اکنون روي کيوسک هاي مطبوعاتي ديده نمي شوند چراکه همگي به محاق توقيف رفته اند و امروز از آنها تنها يادي مانده است. اين نشريات به دليل بهره مندي از گرافيک بالا، مصاحبه ها و يادداشت ها و گزارش هاي جذاب در خاطر مخاطبان مانده اند. حتي بسياري از مخالفان فکري اين نشريات نيز جانب انصاف را نگه داشته و منکر تاثيرگذاري آنها نشده اند. اکنون اتفاق جالب توجه اين است که طيفي از اصولگرايان براي به دست آوردن دل مخاطبان مي کوشند شبيه سازي کنند. سبک و سياق روزنامه يي مانند تهران امروز به لحاظ فرم شباهت زيادي با روزنامه توقيف شده هم ميهن دارد، وطن امروز مي خواهد شبيه شرق منتشر شود و مثلث يک شبيه سازي کامل از هفته نامه شهروند است. متصديان اين نشريات که همگي در چارچوب تفکر اصولگرايي قرار دارند حتي بسياري از اعضاي تحريريه هاي نشريات توقيف شده اصلاح طلب را به استخدام درآورده اند تا در محتوا هم بتوانند از سبک و سياق آن نشريات پيروي کنند. اما نگاهي به کيوسک هاي مطبوعاتي نشان مي دهد اين نشريات کاميابي نشريات توقيف شده اصلاح طلب را در جذب مخاطب ندارند. آنها گرچه از کاغذ گلاسه و از تيترهاي جذاب و از سوژه هاي داغ استفاده مي کنند ولي براي فروخته شدن مشکلي دارند که شايد بتوان آن را در يک جمله خلاصه کرد؛ آنها فوت کوزه گري را ياد نگرفته اند.

اپوزيسيون سازي از دل راست

اتفاق هاي به وجود آمده پس از انتخابات رياست جمهوري بسياري از ناظران سياسي در ايران را به اين نتيجه رسانده که جناح اصلاح طلب در آستانه حذف کامل از موازنه قدرت قرار دارد. اصلاح طلبان جز چند کرسي در شوراي شهر و چند ده کرسي در مجلس شوراي اسلامي جايي ندارند و وزن آنان به حدي حداقلي است که حتي امکان يک آبستراکسيون در مجلس نيز برايشان فراهم نيست. در عوض صفحات خبري روزنامه ها و پايگاه هاي خبري اينترنتي پر شده است از اظهار نظر افرادي چون علي مطهري، احمد توکلي، عماد افروغ و محمدرضا باهنر که آزادانه عملکرد دولت احمدي نژاد را زير سوال مي برند و به سياست هاي اقتصادي و فرهنگي اش مي تازند. طيف منتقد اصولگرا روز به روز پررنگ مي شود و اظهارات شان در نقد دولت گاهي چنان ابعادي پيدا مي کند که يک مخاطب عادي ممکن است تصور کند اين افراد از بنياد طرفدار مرام اصلاح طلبي هستند. اما واقعيت اين است که به هر حال افرادي مانند مطهري، افروغ و توکلي اصولگرا هستند. اگر در جزئيات با دولت احمدي نژاد اختلاف دارند در ريشه ها شبيه هم هستند و نبايد آنها را با اصلاح طلبان اشتباه گرفت.

بر مبناي يک فرضيه بدبينانه ظاهر شدن افرادي از اين دست نتيجه سياستي است که مي خواهد اصولگرايان منتقد را جايگزين اصلاح طلبان به حاشيه رفته کند. اينکه اپوزيسيون سازي در درون جريان اصولگرا تا چه حد مي تواند موفق باشد و افکار عمومي را به سمت خود جذب کند هنوز معلوم نيست ولي بعيد است افکار عمومي به اين سادگي اصولگرايان منتقد را با اصلاح طلبان اشتباه بگيرند.  
نوشته شده در تاريخ توسط aliqoliaqa
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ